Shaker logo

שייקר ארגוני – קורסים ארגוניים ייעודיים

circle-dots

קורסים ארגוניים יעודיים, שייקר מציעה לחברות עסקיות בפרט וארגונים במגזר הציבורי והשלישי בכלל קשת רחבה של שירותי למידה בהנאה. החל מרכישה מרוכזת של קורסי ניהול ושיפור ביצועים הקיימים באתר ובפלטפורמה. דרך קורסים בעלי תוכן ניהולי איכותי, לפי המתודולוגיה הניהולית של שיטת אימ בשילוב תוכן מקצועי, ערכי או ייעודי של החברה וכלה בקורסים ייעודיים לארגון שיכולים לטייב את אנשי הארגון בזכות ביצועם.

  • דוגמה ראשונה: קורס ייעודי לארגון ממשלתי המשלב את התוכן של שיטת אימ עם הצרכים, הרצונות ובעיקר המטרות של הארגון המבקש.
  • דוגמה שניה: קורס מקצועי ייעודי לחיל האוויר הישראלי (לקראת תרגיל הדגל הכחול 2021 Blue Flag).
  • איך עושים את זה איתך? ועבורך?

 

קורס ייעודי לארגון ממשלתי

עם הגעת נגיף הקורונה, פנה אלינו ארגון ממשלתי ידוע ומוכר אך חסוי וסודי. אנשי הארגון שמעו על שיטת אימ, על גישותיה הניהוליות וגם על ההנאה שבלמידה. המטרה המרכזית של הארגון היתה לעודד חדשנות ולהקנות כלים ומיומנויות כדי שכל אחת ואחד בארגון, יוכל לקחת רעיון או פרויקט חדשני ולהפוך אותו למציאות. זאת אם מדובר בעובד מן השורה או במנהל בכיר בארגון. הקורונה לא אפשרה למרבית חברי הארגון לשהות בחללים משותפים או להיפגש ולכן היה צורך בקורס מרחוק אולם צרכי הביטחון והסודיות לא אפשרו שום מגע בין העולם שמחוץ לארגון לאנשי הארגון. יחד עם הלקוח הגענו למסקנה שהדרך הנכונה ביותר לייצר את הקורס היא בכך שזה לא יהיה קורס. אלה יהיו שיעורים חווייתיים נפרדים. כך שמי שיחווה שיעור אחד, ירצה בעוד שיעור ואולי בעוד שיעור. עובד אחד ימליץ למנהלו על שיעור ספציפי וזה ימצא שיעור אחר שאותו יעביר למנהלת מקבילה וכך אט אט ובאופן וולונטרי אנשי הארגון יחשפו לתוכן ויפעלו לאורו מבלי שבכלל ניתנה הנחיה כזאת בארגון.

הפתרון של שייקר לארגון הממשלתי

כך שבבסיס החשיבה היה לייצר קורס שלם ומקיף שכל שיעור שבו, עומד בפני עצמו, יש בו התחלה, אמצע וסוף. בכל שיעור יהיו כלי או כלים יישומיים אחרים למימוש הרעיון או התוכן שבשיעור. לא רק זאת, כל שיעור יסתיים בהצעות לתרגול ואימון. דאגנו שכל ההצעות והתרגולים יהיו כאלה שמדברים את שפת הארגון, את פעילותו ואת תרבותו.

לארגון ניתנו מספר “סיפורים”, כל סיפור היה בעצם שיעור מלא, בעל תוכן תיאורטי, דוגמאות פרקטיות וכמובן רעיונות לתרגול התוכן או הכלי הניהולי. השיעורים צולמו באופן אינטראקטיבי ששומר את הצופה בעניין רב ובציפייה רציפה לאורך כל הסרטון. כך אף אחד לא יוכל לעזוב את השיעור באמצע, שהצופים והצופות יהיו מרותקים עד לשניה האחרונה.

התוצאות לא איחרו לבוא, אנשי הארגון סיפרו לנו שכולם נהנים מהשיעורים, מדברים עליהם. בתחילת 2021 אחד מאנשי הארגון שפגש את אהד גניאל (שמופיע בסרטונים) פנה אליו וסיפר לו שהוא מכיר אותו. משיחה קצרה הבינו השניים שהם לא באמת מכירים, אלה שאותו מנהל מכיר את אהד מהשיעורים המצולמים.

כמובן שהצילום נעשה באיכות גבוהה, וידאו וסאונד. כתוביות קריאות שעוקבות אחרי הטקסט המילולי. עם תזכורות, עצות והמלצות להמשך. בחלק מהשיעורים ניתנה הפניה קולית לשיעור רלוונטי שיכול לעניין את הצופה בהמשך.

קורס מקצועי לחיל האוויר הישראלי 2021 Blue Flag

קרדיט צילום- אתר צה”ל

בשנת 2021 נערך תרגיל צבאי גדול מאוד (הדגל הכחול Blue Flag), בהשתתפות מספר צבאות זרים. התרגיל הינו תרגיל בהובלת והשתתפות חיל האוויר הישראלי. התרגיל דורש מצוות אוויר (טייסים) ובקרי טיסה בסדיר, קבע ומילואים תרגול ואימון גם בשפות זרות.

אחד העקרונות שמוקפדים בקורסים של שייקר, הוא חיזוק תחושת המסוגלות העצמית. יתכן וזאת הסיבה שנקראנו לדגל וחיל האוויר נתן לנו את הכבוד לקחת חלק בהכנת אנשיו לתרגיל. הפלטפורמה המיטבית והכמעט מושלמת (היא מושלמת בכל רגע שיש בה שייקרים, את ואתה, הלומדים שלנו) אספה את התוכן הרלוונטי מחיל האוויר. הכנסנו את המרכיבים המיוחדים שלנו ויצקנו קורס חדש וייעודי. קורס שמכיל את התוכן המוקפד והאיכותי של חיל האוויר, עם יכולות ודרך הלימוד שלנו ויצרנו קורס שאף אחד מהקצינים, מפקדים ואנשי חיל האוויר האחרים, לא יכל להוריד ממנו את היד. חלק מהם ביצעו את הקורס בטלפונים הניידים, חלק הקשיבו לתוכן בדרכים (כן, ניתן גם לבחור כיצד לצרוך את התוכן), חלק בימים שלפני התרגיל במחשב הביתי או בטאבלט. כולם ללא יוצא מן הכלל התלהבו לא רק מהתוכן אלא ובעיקר מאופן ההעברה, מהפלטפורמה המדהימה, הנה חלק מהתגובות עם צנזור השם והתפקיד:

"מדהים, איכותי, תכליתי, נוח, אינטואיטיבי ומאפשר תרגול מצוין. צריך שאנשי המילואים ירימו את הכפפה ברצינות ואז רמת התקשורת תעלה פלאים. שאפו אחד גדול."

"היי ב'..., מה המצב? ראשית שאפו אדיר. זה באמת נפלא. הרבה רמות ממה שהיה (ולא היה) לנו עד היום..."

"הלומדה מצוינת, עושה סדר בראש ומאפשרת תרגול איכותי... מבחן ברמה גבוה מהרגיל... מה שבטוח זה מעולה שהקורס הזה קיים כי ניתן להיכנס אליו ולהתרענן כל הזמן, זה משהו שלא היה לפני"

"האמת, זה מדהים. חייב לספר לי איך עשיתם את זה. זו תוכנה אזרחית?"

איך עושים את זה עבורך?

איך יוצרים קורס ייעודי? זאת שאלה טובה ואנחנו כאן בשביל להשיב לך. כמו הסלוגן שלנו, פשוט לדעת. כל שעליך לעשות הוא ליצור קשר ומשם נלווה אותך וניקח אחריות מלאה על כל התהליך.

למי שמחפש מידע נוסף, נוכל לכתוב שאנחנו כאן עבורך באמת. נוכל לבנות ביחד תהליכי קליטת עובדים וכניסה לתפקיד או בשמם הלועזי Onboarding, לקחת תכנים וחומרים בארגון שצריכים לעבור מידי פעם ולהפוך אותם למזמינים, מעניינים וגם עם ממשק בקרה איכותי שלא רק יאמר מי ביצע ומי לא, אלא גם מי הבין ובאיזה רמה. בקיצור, המרחק הוא מרחק מלחיצה על הטלפון או על הדוא”ל ומשם אנחנו ניקח אותך ואת ארגונך לעולם למידה מיטבי – להרחיב דעת – זה פשוט לדעת.

קרדיט צילום כותרת- אתר חיל האוויר

מאמרים נוספים

הקשבה ולמידה

ללמוד מהסכתים: הקשבה ולמידה או מדוע צריכת ידע בפודקאסטים היא מעולה? למעלה מ-48 מיליון פרקי

Shaker logo
שייקר כאן בשבילך לכל שאלה, התלבטות ובקשה