Shaker logo

שאלות תשובות

circle-dots

בהקמת שייקר שמנו לעצמנו למטרה להנגיש שיטות שעובדות לקהל רחב ומגוון על מנת לאפשר שיפור אמיתי אצל כל אחד ואחת מכם. אנחנו מאמינים שלכל אחד יש את הכח והיכולת לקדם ולשפר את עצמו וכל הקורסים שלנו בנויים כך, שמי שרוצה, יצליח להביא לשינוי אמיתי בצורת ההתנהלות והמסוגלות העצמית שלו. שמנו לעצמנו יעד להיות הטובים ביותר, בידע ובתוכן, בדרך ההעברה ובחיבור עם לקוחותינו: אצלנו אף אחד ואף אחת אינו “עוד מספר” הצלחתך היא הצלחתנו.

אנחנו בטוחים מאוד בשיטות והכלים שאנחנו מציעים בקורסים השונים ולכן אם תבצע את הקורס, המטלות והתרגולים אין לנו ספק שהנ”ל יביא לשיפור המיוחל ויותר מכך. הלקוחות/ התלמידים שלנו חשובים לנו לא רק “עד ביצוע המכירה”, היה וישנו פער בקורס או פער אחר שהוביל לכך שהקורס לא סיפק את מה שפורסם ועמדת בתרגילים ובמבחנים שבקורס בהצלחה כספך יוחזר. סיפוקך מהקורס ושיפורך כתוצאה מביצועו חשובים לנו לא פחות ממכירת הקורס, בהינתן שהוא בוצע באופן ראוי ורציני.

שייקר הינה במה חדשה שמנגישה את הקורסים וההכשרות של אימ הדרכות בעולם המדיה החדשה וללא תלות במקום ובזמן. אלה הקורסים הראשונים שעלו לאוויר ואנו עמלים על קורסים נוספים שיעלו בקרוב. כוונתנו לייצר קורסי בסיס לקהלים מגוונים, כשלב ראשון ובהמשך לפתח מסלולים ותחומים נוספים, כמו גם להעמיק יותר בכל תחום עם קורסים והרצאות למתקדמים.

שאלה מצוינת, התשובה היא: ברור. כל מי שסיים קורס אצלנו, לא משנה באיזה תחום למידה הוא בחר, אמר שכזאת פלטפורמה הוא מעולם לא חווה, חשוב להדגיש שחלק גדול מהלומדים בפלטפורמה הם בוגרי התארים המתקדמים במוסדות החינוך להשכלה גבוה בישראל. הקורסים של שייקר באים להנגיש כלים ופרקטיקות שניתן ליישם. הידע, הכלים והשיטות בקורסים מבוססים על מחקרים בתחומי הפסיכולוגיה, כלכלה וניהול וכל אלה נטועים באקדמיה. יחד עם זאת, אופן ההגשה והיישום ייחודיים לשיטות שאנחנו פיתחנו. הרעיון המרכזי הוא להקנות יכולות משמעותיות המבוססות על כלים אלה בלי הצורך להעמיק ברקע ובתיאוריה. כל הכלים והשיטות נבדקו על מגוון רחב של ארגונים, עובדים, מנהלים ונמצאו כאפקטיביים ורלוונטיים הרבה מעבר לשיטות שכרגע מושרשות בארגונים. המשמעות היא שבפרק זמן קצר עם תקופת תרגול והטמעה קצרים יהיה שיפור משמעותי ותוצאות שניתן להרגיש ולראות. אנחנו כמובן שמחים כשאנשים בוחרים להעמיק וללמוד באקדמיה ואיננו רואים בכך תחרות, אלא עוד צורה של השבחת ביצועים, לראייה התוכן שלנו מככב בהרצאות בתארים אקדמיים, מתקדמים כמו תוכניות MBA בניהול, שיווק וכד’ וכן גם בתואר ראשון במסגרת קורסים רלוונטיים.

לחלק מהקורסים ישנו ידע בסיסי קריטי שעליו מתבססים כלים ושיטות נוספים. בלי הקורס הבסיסי תכנים רבים בקורסי המשך לא יהיו ברורים ולא יוטמעו כנדרש. כאשר ישנו ידע בסיסי שמשרת מספר הכשרות מתקדמות, נכון לבצע את קורס הבסיס לפני הקורסים המתקדמים.

לכל קורס יש “נפח” ידע שונה. באופן עקרוני ניתן לעבור את כל החומר בצורה אינטנסיבית בבת אחת אבל אנחנו לא ממליצים על כך(האם באמת ניתן להפנים תוכן שרואים וקוראים ברצף 12 שעות? לא מדובר בבינג’ של סדרה אלא ברצון אמיתי שלך, לא רק להכיר את התוכן אלא גם להיות מסוגל ליישם אותו). בכל קורס ישנם תכנים שדורשים חשיבה, תרגול והטמעה בצורות שונות. המלצתנו לבצע את הקורס בחלקים ובקצב שמתאים לך – יש תהליכי עיבוד מידע שדרושים לך בכדי להרגיש בטוח עם התוכן, הכלי או המתודולוגיה המוצגת ונכון לתת לעצמך את הזמן הדרוש להפנמה אמיתית – אלה אינם קורסים למי שמחפש לסמן וי. אנחנו ממליצים לעבור על הקורס, ללמוד חלק מסוים ולנסות להטמיע את מה שנלמד בסביבת העבודה לפני מעבר לחלק הבא בקורס. כשכל חלק בקורס מוטמע כנדרש לפני מעבר לשלב הבא בקורס, אתה מבטיח לעצמך את ההצלחה המרבית. מכיוון שמדובר בחומר מאוד פרקטי, התהליך של הפיכת ה”ידע העיוני / תיאורטי” לניסיון מעשי במציאות עשוי לקחת קצת זמן וכאן טמון סוד ההצלחה.

לכל קורס יש מכסת זמן הנדרשת לסיומו זאת מרגע התחלת הקורס (מועד הרכישה). הנ”ל מבטיח שתהליך הלמידה יהיה בקבועי זמן רלוונטיים שמגבירים את היכולת לסיים ולהצליח ביישום התוכן הנלמד. בדר”כ הקורס יהיה פתוח ללימוד במשך חודש אחד. הקורסים שלנו כמו הגישה של שייקר בנויים כך שאחרי הטמעה של החומר, הכלים והשיטות לא יהיה יותר צורך בידע שבקורס שכן זה הופך להיות חלק מההתנהלות שלך ומאפשר לך את העצמאות וההתפתחות האישית אליה אנחנו מכוונים. כמובן שבכל קורס יש תוכן שניתן להדפיס לצורך שימוש ותרגול עצמי  גם לאחר שהקורס הסתיים, חומר זה נשאר אצלך.

האמת היא שהמציאות היא הסיפור הכי טוב ולכן נסביר שאחת הסיבות להקמת שייקר היתה פניות מצד בעלי עסקים ואנשים פרטיים ששמעו על הגישה הניהולית, על הכלים שלה, על השיטות של ‘אימ הדרכות’ ורצו ללמוד ולהטמיע אותה אולם המסגרת התקציבית לא אפשרה להם לשכור חברת ייעוץ מובילה על כל המשתמע מכך. לכן החלטנו שיהיה נכון להנגיש את הידע למי שרוצה ללמוד בעצמו, להתנסות ולהשתפר. מדובר בתוכן בעל ערך רב, שנאסף, נברר, נאצר ויוצר למענך, למען אלה שבוחרים ללמוד בעצמם. תהליך התאמת התוכן, כתיבתו, היכולת להעביר את המסרים המרכזיים וההתנסות הם מורכבים ודרשו מאמץ רב. פיתוח של כל שיעור הינו מלאכה מורכבת וארוכה ומחיר הקורס משקף את ההקפדה, הדיוק, האיכות (החל מהצילום, השמע, הנגשת החומר, דרך מערכת ניהול הקורסים ועד לבחירת התוכן עצמה וייצורו).
נדגיש שמאחורי כל קורס יש מאות שעות עבודה, ואלפי שעות ניסיון. הקורסים מבוססים על ידע רב מאוד ממגוון תחומי חיים ומנגישים כלים וידע ברמת גימור גבוהה. אנחנו לא יכולים להתחייב להצלחה מכיוון שזו מוגדרת מעצם המחויבות וההטמעה של השיטות ע”י ה”תלמיד” אבל אנחנו מתחייבים שבשימוש נכון ועם המחויבות ההצלחות הן ודאיות ושוות הרבה מעבר למחיר הקורס. אנחנו לא עוד חברה שמוכרת קורסים ברשת כדי לעשות רווח, וכל אחת ואחד מכם אינו עוד מספר אלא עולם ומלואו.

בשייקר אנחנו מאמינים שכל תלמיד שלנו הופך להיות חלק מאתנו, רוצים ושמחים בהצלחתו. התוצאה הסופית הראשונה של ביצוע הקורס והטמעת הכלים והשיטות יהיה שיפור בהתנהלות, בגישה וביכולת שלך. בסוף זה מתורגם לרווחים של הארגון ול-WELLBEING של “התלמיד/ה”, שלך. בנוסף הקורסים מייצרים תחושת מסוגלות עצמית גבוהה ומספקים את הדרך לשיפור וקידום עצמי כמו גם זה של הארגון. דבר נוסף שמקבלים הוא בסיום ההכשרה היא תעודה ממוספרת מקורית של שייקר שבחלק מהארגונים היום הינה בעלת משמעות או כחלק מקורות חיים שלך ויש כאלה שבוחרים גם לציין את ההכשרות השונות ברשת הלינקדאין. בסיום מוצלח של הקורס פרטיך והכשרתך נשמרים בחברתנו ותוכל לקחת חלק במפגשים עתידיים, הרצאות, סדנאות וובינארים וקישורים עם ארגונים, חברות ומוסמכים אחרים ובכך תמשיך להנות ממה שמבדל אותנו מחברות קורסים אחרות.

כל החומרים בקורסים מוגנים בזכויות יוצרים והינם קניינה הרוחני של שייקר ואהד גניאל. המטרה היא להביא אותך לשיפור המיוחל. מה שניתן להדפיס לשימוש אישי נשלח אליך בצורה מסודרת. החומר נועד לשמש אותך באופן אישי ולא לטובת הפצתו ברבים. נשמח שלקוחותינו שבעי הרצון יפיצו את הבשורה ויחברו עוד ממכריהם וחבריהם אל התוכן שלנו. תמיד ניתן לפנות אלינו ונשמח לראות כיצד ניתן לגמול לך.

FREQUENTLY ASKED QUESTION
Shaker logo
שייקר כאן בשבילך לכל שאלה, התלבטות ובקשה